PIKSI ODGOVORIO VIDIĆU Da sam zaradio 116, a ne 16 miliona evra, ne vidim u čemu je problem

PIKSI ODGOVORIO VIDIĆU Da sam zaradio 116, a ne 16 miliona evra, ne vidim u čemu je problem
Dragan Stojković (Foto: Starsport)

Mnogo bure u fudbalskoj Srbiji izazvala je izjava Nemanje Vidića u intervjuu za NIN. Između ostalog, Vidić je tada rekao da su selektor Dragan Stojković i njegovi saradnici od plasmana na Prvenstvo Evrope zaradili 16 miliona evra.


Kup Srbije: Na meču Inđija – Novi Pazar, naša kladionica nudi kvotu 1.98 za igru ug 3+.


Krajem prošle nedelje, Stojković je boravio u Hamburgu, na žrebu za EP i tom prilikom rekao da će Vidiću da odgovori kada se vrati u Srbiju. To je i uradio, u razgovoru za Žurnal. Na pitanje da li je tačno ono što je izneo nekadašnji štoper, Stojković je odgovorio:

Nije.

MOGU TAČNO DA VAM KAŽEM, ALI ČEMU TO?

Potom je izbegao da odgovori kolika je tačna zarada.

– Ako Vidić izađe sa informacijom gde se pominju selektor i stručni štab, onda mora da stoji iza toga. Radi se o klasičnoj obmani i zbunjivanju javnosti. On u tim godinama i sa takvim ambicijama ne sme da dozvoli nešto tako. Na kraju krajeva, da sam zaradio ne 16, već 116 miliona evra, u čemu je problem? Čiji je to novac, ko je te pare uneo u Savez? Nije to državni novac? Mogu tačno da vam kažem koliko smo zaradili, ali čemu to.

Dragan Stojković i Nemanja Vidić na Skupštini FSS 2005. godine (Foto: Starsport)

Pomenuo je i poreske organe.

– Postoje poreski organi, tačno se zna koliko smo platili njima. Ne znam da li je Nemanja izmanipulisan, da li postoji grupacija koja ga je navela da kaže tako nešto.

NISMO SVI TE SREĆE DA IGRAMO U ENGLESKOJ

Ističe da je Vidić pokazao nepoštovanje.

– Ne može da me povredi neko kao on koji ne radi ništa. Jako je ružno ono što je rekao. Pokazao je nepoštovanje prema meni. Kao selektor nisam mogao da mu pomognem, ni odmognem u želji da postane predsednik FSS. To nisu optužbe nego komentari koji ne priliče njemu. On je veliko fudbalsko ime, poštovao sam ga i uvek govorio lepo o njemu. Bili smo ponosni na njegove igre. Zatečen sam pre svega njegovim osnovnim neznanjem. Ako već pominje brojke, nekih 16 miliona, prvo mora dobro da se informiše. Treba neko da mu objasni i pojednostavi šta su bilansi, završni računi itd. Mesto za tu vrstu pitanja je sednica Skupština, čije je član.

Nemanja Vidić (Foto: Starsport)

Dodaje da se Nemanja Vidić ne pojavljuje u FSS.

– Nikad nije bio, niti će da dođe. Nismo svi te sreće da radimo i igramo u Engleskoj. Neko mora da radi i na drugim mestima. Ružno da se u tom kontekstu pominje moje ime. Može da me kritikuje, da mu se ne sviđa kako igramo, koje igrače pozivam. Napravio je autogol sa tajmingom. Mogao je da kaže pre ili posle, a ne dan-dva pred ceremoniju žreba, u Filharmoniji gde smo s ponosom predstavljali Srbiju – rekao je Dragan Stojković.

 

Povezane vesti

OTKRIVAMO Napadača muči povreda pred meč s Lehom

Sve je sada podređeno revanšu sa Lehom. Na treningu sledi uigravanje tima, spremanje taktičkih detalja da se overi prolaz u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona. Dva gola prednosti iz Poznanja je dobar kapital. SRBIJA, SUPERLIGA: Kvota naše kladionice na igru 3+ u meču Napredak – Partizan (20:30) je 1.98. U Crvenoj zvezdi su oprezni, a...

Koković pred IMT: Očekujem sudar dva slična koncepta

Četvrto kolo Superlige Srbije zatvara se u pondeljak. Javor u Ivanjici dočekuje Radnički iz Kragujevca (19.00), a u istom terminu IMT će u Loznici da ugosti Železničar. ENGLESKA, Komjuniti šild: Kristal Palas i Liverpul igraju od 16.00, a kvota kladionice MaxBet na tip GG je 1.63. Ekipa iz Pančeva osvojila je dva boda od početka...

Nova dobra prodaja OFK Beograda! Zaradiće i Zvezda

Samo jedna pobeda posle četiri kola. Nije krenulo po planu, a prethodna sezona ostaće upamćena na Karaburmi, kao jedna od najboljih. Afirmisani su mladi igrači, koji su se našli na meti klubova iz Evrope. SRBIJA, SUPERLIGA: Kvota naše kladionice na igru 3+ u meču Napredak – Partizan (20:30) je 1.98. Posle milionske prodaje Gleofila Flajtera...

16 komentara

  1. Kojim crnim ponosom? Na šta da budemo ponosni? Na Nedimovića? Na Kamerun, Švajcarsku, Mađarsku, Bugarsku…?

  2. „Mogu tačno da vam kažem koliko smo zaradili, ali čemu to.“
    W moj Pixi ti si u blatu FSSa…

  3. PA NARAVNO DA NE VIDIŠ PAPRIKARU, KAD TI JE OBRAZ ĐON! PITAO TE VIDIĆ KAO ČOVEK ČOVEKA,AL’ JE ZABORAVIO DA TI NISI ČOVEK NEGO SI MIŠ,MALI SITAN GLODAR, KAKAV TI NADIMAK I PRISTOJI. GDE TI SE ODVIJALA IGRAČKA KARIJERA SE**NJO??? U JAPANU I KINI,JEDNAKO KAO I TRENERSKA. NISI BOLJI NI OD JEDNOG SRBSKOG TRENERA,A TI MOMCI NEMAJU NI PORODICU DA PREHRANE,A TI SE BAHATIŠ ZIDAJUĆI HACIJENDU U SRED NAJUŽEG CENTRA BGD I TO BESPRAVNO

  4. Samo uz veliku dozu sreće smo se plasirali na evropsko prvenstvo. Kvalitetom i igrama to nismo zaslužili. U savezu sede veliki manipulatori, kao što je i u državi poslednjih 35 godina. Stara škola je svuda oko nas, a potrebne su velike promene, ljudi koji su modernih fudbalskih shvatanja, ljudi koji se usavršavaju, ne šuruju sa menadžerima i politikom, bez sujete i loših namera.

  5. Ja ne procitah nijedan argument da nije tako a Piksiju bi bilo pametnije da izbjegava ovo jer svi mogu predpostavii kome sve te pare idu..,

  6. Ološ. Problem je jer ne vredite pi*ljiva boba nakon Švajcarske, Kameruna, Mađarske, Bugarske…

  7. Sta je ovde Piksi rekao samo on zna,a bolje da nista nije reko bilo bi pametnije.Ocigledno je da je Vidic izneo tacne podatke a jadni Piksi prica o zavrsnom racunu.Na kraju te pare koje su zaradjene ispade da su njegove a ne pare FS Srbije.Da nije on uzeo toliko novca od tih para se moglo uloziti u razvoj fudbala u svim regionima a ne dq ih dajemo nekim Japancima i preplacenom Piksiju.

  8. cuvena izjava u srbiji, postoje nadlezni organi. nakon ovog znamo ko je ko

  9. Naravno da je problem u zemlji gde 50% Srbije radi za minimalac i prijavljen je na taj iznos. Zato je život nekom majka a nekom maćeha. Rešenje: sve sportske protuve i kojekakve parazite na minimalac a ostalo po zasluzi i radnom i rezultatskom učinku. Nakon toga niko na minimalnu neće biti jer će para u budžetu biti u izobilju. Jedino tako se može doakazi prevarantima i prodavcima magle od kojih običan narodne nema apsolutno nikakvu korist osim ŠTETE.

  10. Dva losa-ubose Milosa….ima vas poprilicno. Nemate vi pojma ko je Piksi,ili ste sano namerni u sta vise verujem. Cak mislim i da ih pise par bezveznjakovica tj.namernika(mada i od toga moze da se zaradi).Pogledajte njegovu karijeru, uporedite sa SOBOM I SVOJIM DOSTOGNUCIMA,pa onda pisite…ppzz. i ja sam Partizanovac

  11. Vidicu je tesko pao plasman reprezentacije na ep.za njega bi najbolje bilo da se srbija nije plasirala, i da doje do rasula u reprezentaciji srbije,ocigledno je da mu se zuri da ostvari cilj da bude predsednik fss, i zato mu ne odgovaraju uspesi reprezentacije.sprman je na sve da dodze do cilja koji se naumijo

  12. Ovaj odgovor Pikseta nosi u sebi dokaz da u FSS vladaju kriminalne radnje kada su u pitanju finansije. Cuj njega, nebi bio problem da je uzeo i 116 mil.evra, kao da mu je FSS tata ostavio u nasledstvo.

  13. Smesni ste.Verovatno ste pre dve godine posle Portugala svi zeleli da izgubite nevinost sa Piskijem.Sad ga svi pljujete,a covek se opet plasirao.Tacno je da ne igramo kao u prethodnim kvalifikacijama.Tacno je da mi ne volimo sport,nego pobede.Tako smo i Pesica pljuvali.I ja sam da Vidic dodje na celo FSS,ali ove izjave nakon sto smo prošli i pred ep….Samo cemo opet ici u losoj atmosferi,kao da nam neprijatelji kreiraju odnose sa medijima,narodom i igračima.I da ode sada sa mesta selektora sta dobijamo?Ko ce to da nas uzme i stvori bolju igru?

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.